Confirm your age. Are you 18 or over?

October

Saturday 19 October 2019

Division Two

14:30
Barmouth & Dyffryn
P - P
Gaerwen
14:30
Gwalchmai
P - P
Llandudno Junction
14:30
Kinmel Bay
P - P
Holyhead Town
Att. 40
Penmaenmawr Phoenix
1 - 0 Full time
Mochdre Sports
14:30
Pwllheli
P - P
Amlwch Town

Division One

Att. 80
Glan Conwy
2 - 2 Full time
Llanrwst Utd
Att. 50
Llandudno Albion
2 - 2 Full time
Mynydd Llandegai
Att. 40
Llandyrnog Utd
2 - 4 Full time
Bodedern Ath
Att. 70
Penrhyndeudraeth
3 - 3 Full time
St Asaph City

Reserve Division

14:30
Llanrwst Utd
P - P
Nantlle Vale
14:30
St Asaph City
5 - 0 Full time
Penmaenmawr Phoenix

Friday 18 October 2019

Reserve Division

19:30
Bangor City
P - P
Llanberis
19:30
Colwyn Bay
P - P
Llangenfi Town
Att. 65
Denbigh Town
  • Damien Roach 19' (Pen)
  • Stuart Vernon 20'
  • Luke Farley 31'
  • Luke Farley 57'
  • Andrew Thomas 61'
  • Josh Griffiths 72'
5 - 1 Full time
Kinmel Bay
19:30
Porthmadog
P - P
Pwllheli

Division Two

Att. 45
Llandudno Amateurs
  • Luke Mahoney 27'
  • Aaron Rogers 35'
  • Luke Mahoney 60'
  • Joe Jones 75'
4 - 4 Full time
Y Felinheli
  • Rhys Parry 15'
  • Carwyn Dafydd 30'
  • Rhys Parry 50'
  • Iwan Owen 57'

Saturday 12 October 2019

Division One

Att. 80
Blaenau Amateurs
0 - 4 Full time
Bodedern Ath
  • Own Goal 25' (OG)
  • Aidan Clark 32'
  • Tom Wood 76'
  • Tom Wood 255'
Att. 50
Greenfield
  • Sam Jones 16'
  • Danny Calvert 25'
  • Sam Jones 31'
  • Kerion Roberts 50'
4 - 0 Full time
Llanberis
Att. 40
Llandyrnog Utd
  • Ross Gilbert 57'
1 - 4 Full time
Llanrwst Utd
  • Callum Parry 13'
  • Own Goal 26' (OG)
  • Sam Jones 66'
  • Callum Parry 74'
Att. 75
Llanrug Utd
  • Carl Griffiths 2'
  • Kevin Lloyd 43'
  • Jonathan Sadler 75'
  • Kevin Lloyd 88'
4 - 2 Full time
Penrhyndeudraeth
  • Steve Jones 14'
  • Tom Smith 70'
Att. 50
Mynydd Llandegai
  • Thomas Collins 63'
1 - 0 Full time
Prestatyn Sports
Att. 50
Nantlle Vale
0 - 1 Full time
Glan Conwy
  • Connor Davies 1'
Att. 80
St Asaph City
  • James Williams 58' (Pen)
1 - 3 Full time
Holyhead Hotspur
  • Rob Jones 36'
  • Dan Garney 44'
  • Alex Jones 76'

Division Two

Att. 50
Gwalchmai
  • Cory Sinnott 5'
  • Cory Sinnott 9'
  • Own Goal 55' (OG)
3 - 1 Full time
Pwllheli
  • Dafydd Gwyn Jones 85' (Pen)

Reserve Division

14:30
Llanberis
  • Jonathan Cyster 70'
1 - 1 Full time
Llanrug Utd
  • Gareth Griffiths 89'
14:30
Llanrwst Utd
  • Jack Parry 26'
  • Luke Roberts 65'
  • Steven Parry 88'
3 - 3 Full time
Denbigh Town
  • Luke Farley 2'
  • Andrew Thomas 19'
  • Andrew Thomas 84'
14:30
Penmaenmawr Phoenix
  • Morgan Roberts 45'
  • Hayden Tidswell 75'
2 - 4 Full time
Nantlle Vale
  • Iestyn Worth 14'
  • Aaron Griffiths 18'
  • Aeron Wyn Williams 55'
  • Aeron Wyn Williams 85'

Take Stock Van Hire Challenge Cup 19-20 - one

Att. 75
Gaerwen
  • Sean Pritchard 37'
  • Paul Bryant 58'
  • Andrew Wannop 84'
3 - 0 Full time
Amlwch Town
Att. 40
Kinmel Bay
  • Kieran Ellis 15'
  • Jack Wilkins 25'
  • Steve Flangan 71'
  • Steve Flangan 80'
4 - 2 Full time
Llandudno Amt
Att. 40
Mochdre Sports
0 - 2 Full time
Llannefydd
  • Elgan Roberts 20'
  • Tomos Jones 55'
Att. 50
Pentraeth
  • Owain Roberts 85'
  • Rees Roberts 88'
2 - 4 Full time
Penmaenmawr Phoenix
  • Russell Jones 20'
  • Adam Hunt 45'
  • Russell Jones 50'
  • Thomas Prince 70'
Att. 50
Y Felinheli
  • Griff John 11'
  • Griff John 21'
  • Griff John 37'
  • Griff John 45'
  • Griff John 65' (Pen)
  • Iwan Owen 75'
  • Iwan Owen 88'
7 - 6 Full time
Holyhead Town
  • Asa Thomas 25'
  • Asa Thomas 51'
  • Gary Joe Owen 83' (Pen)
  • Robert Thomas 86'
  • Bryn Roberts 87'
  • Jordan Murphy 88'

Friday 11 October 2019

Reserve Division

19:30
Bangor City
  • Salvatore Pascarella 2'
  • Azizou Zoumbara 27'
  • Matteo Trinca 41'
  • James Thomas 55'
  • Francesco Leghissa 79'
5 - 1 Full time
St Asaph City
  • Jamie Jones 72'
19:30
Colwyn Bay
  • Frank Arkright 51'
  • Frank Arkright 80'
  • Will Edwards 82'
3 - 1 Full time
Pwllheli
  • Jac Davies 35'
19:30
Porthmadog
  • Tomos Hughes 21'
  • Tomos Hughes 23'
  • Tomos Hughes 25' (Pen)
  • Matthew Roberts 36'
  • Rhodri Jones 38'
  • Math Roberts 44'
  • Tomos Hughes 76'
7 - 3 Full time
Kinmel Bay
  • Joe Worthington 2'
  • Andrew Booker 64'
  • Connor Hughes 69'

Division One

19:30
Denbigh Town
  • Sion Jones 67'
  • Jake Walker 91'
2 - 3 Full time
Llandudno Albion
  • Daniel Evans 48'
  • Daniel Evans 75'
  • Peter Jones 87'

Saturday 5 October 2019

Division Two

Att. 50
Aberffraw
0 - 4 Full time
Pwllheli
  • Jamie Banks 27'
  • Dafydd Gwyn Jones 32'
  • Dafydd Gwyn Jones 36'
  • Martin Smith 62'
Att. 40
Amlwch Town
  • Rhys Rowlands 39'
  • Ryan Rowlands 49'
  • Ryan Rowlands 75'
3 - 4 Full time
Llandudno Amateurs
  • Scott Court 15'
  • Scott Court 61'
  • Mark Cook 67'
  • Aaron Rogers 90'
Att. 100
Gaerwen
  • Iwan Williams 53'
1 - 0 Full time
Pentraeth
Att. 80
Gwalchmai
  • Paul Rowlands 46'
  • Cory Sinnott 61' (Pen)
  • Cory Sinnott 85'
3 - 1 Full time
Holyhead Town
  • Gary Joe Owen 33' (Pen)
Att. 50
Llannefydd
  • Llion Morris 45'
  • Llion Morris 68'
  • Ciran Jones 75'
3 - 4 Full time
Y Felinheli
  • Rhys Parry 10'
  • Owain Roberts 23'
  • Iwan Owen 45'
  • Rhys Parry 86'
Att. 40
Mochdre Sports
  • Thomas Roberts 8'
  • Peter Bould 74'
  • Bradley Wynne 79'
3 - 3 Full time
Barmouth & Dyffryn
  • Shane Jones 28'
  • Rob Griffiths 31'
  • Shane Jones 85' (Pen)

Reserve Division

14:30
Llanberis
  • Celt Moss 32'
  • Celt Moss 48'
  • Iwan Jones 50'
  • Ben Boulton 55'
  • Nathan Ash 72'
5 - 3 Full time
Llangenfi Town
  • Deion Owen 26'
  • William Hughes 45'
  • Steven Jones 54'
14:30
Llanrwst Utd
P - P
Bangor City
14:30
Pwllheli
0 - 5 Full time
Llanrug Utd
  • Kerion Williams 10'
  • Sam Griffiths 15'
  • Robin Thomas 45'
  • Gareth Griffiths 47'
  • Gareth Griffiths 87'

Lock Stock Cookson Challenge Cup 19-20 - One

14:30
Bodedern Ath
  • Dean Redmond 27'
  • Ryan Thomas 95'
2 - 1 Full time
Prestatyn Sports
  • Ian Dunn 97'
14:30
Glan Conwy
vs
Llanberis
14:30
Greenfield
  • Sam Jones 71'
1 - 0 Full time
St Asaph City
14:30
Holyhead Hotspur
  • Sam Ashworth 17'
  • Chris Jones 22'
  • Chris Jones 77'
  • Chris Jones 81'
  • Danny McGuiness 93'
5 - 4 Full time
Llanrwst Utd
  • Callum Parry 25'
  • Callum Parry 32'
  • Callum Parry 42'
  • Callum Parry 87'
14:30
Llandudno Albion
  • Peter Jones 40'
1 - 2 Full time
Blaenau Amt
  • Meilir Williams 44'
  • Meilir Williams 111' (Pen)
14:30
Llanrug Utd
  • Carl Griffiths 42'
  • Iwan Evans 55'
  • Iwan Evans 59'
  • Llion Jones 68'
  • Gavin LLoyd Jones 88'
5 - 0 Full time
Llandyrnog Utd
14:30
Mynydd Llandegai
0 - 1 Full time
Nantlle Vale
  • Ashley Owen 39'
14:30
Penrhyndeudraeth
  • Liam Watson 4'
1 - 2 Full time
Denbigh Town
  • Jake Walker 2'
  • Daniel Clarke 37'

Lock Stock Fireworks Challenge Cup 19-20 - one

14:30
Nantlle Vale
  • Shaun Jones 10'
  • Iestyn Worth 53' (Pen)
  • Alex Kalafusz 64'
  • Hugh Jones 91'
5 - 3 Full time
Kinmel Bay
  • Connor Jordan 40'
  • Barry Roche 50'
  • Anthony Jones 80'

Friday 4 October 2019

Reserve Division

19:30
Denbigh Town
P - P
Colwyn Bay

Tuesday 1 October 2019

Reserve Division

19:30
Bangor City
P - P
Nantlle Vale

Latest news

Welsh Cup Draw
General Welsh Cup Draw

Draw for round two of the FAW qualifying round of the welsh cup to be played on Saturday 28th September

Welsh Trophy Draw
General Welsh Trophy Draw

Round 2

Lock Stock Welsh Alliance Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe