Friday 9 August 2019

Division Two

19:45
Llandudno Amateurs
vs
Gwalchmai

Saturday 10 August 2019

Division Two

14:30
Amlwch Town
vs
Kinmel Bay
14:30
Gaerwen
vs
Llannerchymedd
14:30
Llandudno Junction
vs
Pentraeth
14:30
Llannefydd
vs
Barmouth & Dyffryn
14:30
Penmaenmawr Phoenix
vs
Holyhead Town
14:30
Pwllheli
vs
Aberffraw
14:30
Y Felinheli
vs
Mochdre Sports

Division One

14:30
Blaenau Amateurs
vs
Llandyrnog Utd
14:30
Denbigh Town
vs
Mynydd Llandegai
14:30
Greenfield
vs
Bodedern Ath
14:30
Llanberis
vs
Glan Conwy
14:30
Llandudno Albion
vs
Penrhyndeudraeth
14:30
Nantlle Vale
vs
St Asaph City
14:30
Prestatyn Sports
vs
Holyhead Hotspur

Tuesday 13 August 2019

Division Two

18:30
Aberffraw
vs
Amlwch Town
19:30
Barmouth & Dyffryn
vs
Pwllheli
18:30
Kinmel Bay
vs
Llannefydd
18:30
Mochdre Sports
vs
Llandudno Junction

Division One

18:30
Bodedern Ath
vs
Llanberis
18:30
Glan Conwy
vs
Prestatyn Sports
19:30
Holyhead Hotspur
vs
Mynydd Llandegai
18:30
Llandyrnog Utd
vs
Greenfield

Wednesday 14 August 2019

Division Two

18:30
Gwalchmai
vs
Gaerwen
18:30
Holyhead Town
vs
Llandudno Amateurs
18:30
Llannerchymedd
vs
Y Felinheli
18:30
Pentraeth
vs
Penmaenmawr Phoenix

Division One

18:30
Llanrug Utd
vs
Blaenau Amateurs
18:30
Llanrwst Utd
vs
Llandudno Albion
18:30
Penrhyndeudraeth
vs
Nantlle Vale
18:30
St Asaph City
vs
Denbigh Town

Friday 16 August 2019

Reserve Division

19:30
Conwy Borough
vs
Bangor City
19:30
Denbigh Town
vs
Llanrwst Utd
18:30
Kinmel Bay
vs
Prestatyn Town
18:30
Llanrug Utd
vs
Llanberis
18:30
Nantlle Vale
vs
Llangenfi Town
18:30
Penmaenmawr Phoenix
vs
Colwyn Bay
18:30
Pwllheli
vs
Porthmadog

Monday 19 August 2019

Reserve Division

18:30
Pwllheli
vs
Nantlle Vale

Tuesday 20 August 2019

Division Two

18:30
Amlwch Town
vs
Llannerchymedd
18:30
Llandudno Junction
vs
Kinmel Bay
18:30
Llannefydd
vs
Mochdre Sports
18:30
Pwllheli
vs
Barmouth & Dyffryn

Division One

18:30
Blaenau Amateurs
vs
Penrhyndeudraeth
18:30
Greenfield
vs
St Asaph City
18:30
Llanberis
vs
Holyhead Hotspur
18:30
Llanrug Utd
vs
Denbigh Town

Reserve Division

18:30
Kinmel Bay
vs
Colwyn Bay
18:30
St Asaph City
vs
Denbigh Town

Wednesday 21 August 2019

Division Two

18:30
Gaerwen
vs
Aberffraw
19:45
Llandudno Amateurs
vs
Pentraeth
18:30
Penmaenmawr Phoenix
vs
Gwalchmai
18:30
Y Felinheli
vs
Holyhead Town

Division One

18:30
Glan Conwy
vs
Llandudno Albion
18:30
Mynydd Llandegai
vs
Llanrug Utd
18:30
Nantlle Vale
vs
Bodedern Ath
18:30
Prestatyn Sports
vs
Llandyrnog Utd

Reserve Division

18:30
Llanberis
vs
Porthmadog
18:30
Llanrug Utd
vs
Llangenfi Town
18:30
Llanrwst Utd
vs
Conwy Borough
18:30
Penmaenmawr Phoenix
vs
Bangor City

Friday 23 August 2019

Reserve Division

19:30
Denbigh Town
vs
Prestatyn Town
18:30
Llanberis
vs
Bangor City
19:30
Llangenfi Town
vs
Colwyn Bay
18:30
Llanrug Utd
vs
Pwllheli
18:30
Nantlle Vale
vs
Porthmadog
18:30
Penmaenmawr Phoenix
vs
Conwy Borough
18:30
St Asaph City
vs
Llanrwst Utd

Saturday 24 August 2019

Division Two

14:30
Aberffraw
vs
Penmaenmawr Phoenix
14:30
Barmouth & Dyffryn
vs
Llandudno Amateurs
14:30
Gaerwen
vs
Mochdre Sports
14:30
Gwalchmai
vs
Y Felinheli
14:30
Holyhead Town
vs
Amlwch Town
14:30
Kinmel Bay
vs
Pwllheli
14:30
Llannerchymedd
vs
Llandudno Junction
14:30
Pentraeth
vs
Llannefydd

Division One

14:30
Blaenau Amateurs
vs
Llanrwst Utd
14:30
Bodedern Ath
vs
Prestatyn Sports
14:30
Glan Conwy
vs
Mynydd Llandegai
14:30
Holyhead Hotspur
vs
Denbigh Town
14:30
Llandyrnog Utd
vs
Nantlle Vale
14:30
Llanrug Utd
vs
Llandudno Albion
14:30
Penrhyndeudraeth
vs
Greenfield
14:30
St Asaph City
vs
Llanberis

Tuesday 27 August 2019

Division Two

18:30
Amlwch Town
vs
Pentraeth
18:30
Gaerwen
vs
Pwllheli
18:30
Llannefydd
vs
Llandudno Amateurs
18:30
Y Felinheli
vs
Barmouth & Dyffryn

Reserve Division

19:30
Conwy Borough
vs
Llangenfi Town
18:30
Kinmel Bay
vs
Denbigh Town
18:30
Llanrug Utd
vs
Nantlle Vale
18:30
Llanrwst Utd
vs
Penmaenmawr Phoenix
18:30
Pwllheli
vs
Llanberis

Division One

19:30
Denbigh Town
vs
Llandyrnog Utd
18:30
Greenfield
vs
Glan Conwy
18:30
Llanberis
vs
Penrhyndeudraeth
18:30
Mynydd Llandegai
vs
Bodedern Ath

Wednesday 28 August 2019

Division Two

18:30
Holyhead Town
vs
Llandudno Junction
18:30
Llannerchymedd
vs
Aberffraw
18:30
Mochdre Sports
vs
Gwalchmai
18:30
Penmaenmawr Phoenix
vs
Kinmel Bay

Division One

19:30
Llandudno Albion
vs
Holyhead Hotspur
18:30
Llanrwst Utd
vs
Prestatyn Sports
18:30
Nantlle Vale
vs
Llanrug Utd
18:30
St Asaph City
vs
Blaenau Amateurs

Reserve Division

18:30
Porthmadog
vs
Bangor City

Friday 30 August 2019

Reserve Division

19:30
Denbigh Town
vs
Conwy Borough
18:30
Llanberis
vs
Llanrug Utd
19:30
Prestatyn Town
vs
Porthmadog

Saturday 31 August 2019

Reserve Division

14:30
Nantlle Vale
vs
St Asaph City
14:30
Penmaenmawr Phoenix
vs
Kinmel Bay
14:30
Pwllheli
vs
Bangor City

Latest news

August Fixtures on Web Site
General August Fixtures on Web Site

August fixtures now available

Annual General Meeting Awards
General Annual General Meeting Awards

Award presented at the League AGM Saturday

All Officers re elected
General All Officers re elected

All officers were re elected to serve for the Final Season of the league

Lock Stock Welsh Alliance Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe