Friday 30 November 2018

Reserve Division

19:30
Conwy Borough
  • David Hughes 25'
  • Harry Smith Parker 65'
2 - 1 Full time
Denbigh Town
  • Sion Jones 0'
19:30
Llangefni Town
  • Nathan Hughes 39'
  • Leon Buckland 89'
2 - 1 Full time
Llanrwst Utd
  • Mike Pritchard 90'

Wednesday 28 November 2018

Division One

Att. 250
Llangefni Town
  • Matthew Jones 23'
1 - 2 Full time
Llanrug Utd
  • Jonathan Sadler 36' (Pen)
  • Aaron Hughes 64'

Saturday 24 November 2018

Division Two

Att. 80
Aberffraw
  • Steve Jones 19'
  • Nathan Moore 23'
  • Nathan Moore 45'
  • Richard Roberts 78'
  • Liam Williams 83'
5 - 1 Full time
Mochdre Sports
  • Kia Davies 10'
Att. 50
Amlwch Town
  • Tom Rowlands 89'
1 - 6 Full time
Penmaenmawr Phoenix
  • Mike Lumstram 3'
  • Tom Prince 18'
  • Jordan Naylor 55'
  • Ben Lumstram 60'
  • Ben Lumstram 65'
  • Mike Lumstram 90'
Att. 40
Gaerwen
0 - 4 Full time
Blaenau Amt
  • Iwan Jones 10'
  • Iwan Jones 44'
  • Tom Hughes 75'
  • Iwan Jones 89'
Att. 40
Kinmel Bay
  • Matthew Harrison 14'
  • Sean Morgan 66' (Pen)
  • Ryan Hassett 80' (Pen)
3 - 1 Full time
Pentraeth
  • Lewis Owen 80'
Att. 50
Llannefydd
  • Tomos Jones 11'
  • Guto Owen 40'
  • Guto Owen 53'
  • Nebw Clwyd 83'
4 - 0 Full time
Meliden
Att. 75
Llannerchymedd
  • Robert Jones 52' (Pen)
  • Jack Carter 60'
  • Robert Jones 83' (Pen)
3 - 0 Full time
Holyhead Town

Division One

Att. 80
Llanberis
  • David Jones 24'
  • David Jones 67'
2 - 2 Full time
Llandyrnog Utd
  • Connor Jones 56'
  • Connor Jones 82'
Att. 120
Llandudno Junction
0 - 3 Full time
Llandudno Albion
  • Daniel Evans 54'
  • Daniel Evans 58'
  • Peter Jones 82'
Att. 55
Llanrwst Utd
  • Steffan Whiteley 61'
  • Liam Doran 80'
2 - 0 Full time
Penrhyndeudraeth
Att. 40
Prestatyn Sports
  • Chris Owen 5'
  • Ben Crawley 32' (Pen)
  • James Harper 81'
3 - 2 Full time
Greenfield
  • Brett Johns 80'
  • Leon Sumner 90'
Att. 75
St Asaph City
  • Alister Parsonage 13'
  • Paul Fleming 58'
  • Simon Fawcett 67'
3 - 3 Full time
Barmouth Dyffryn
  • Joe Ephrain 15'
  • Andrew Papirck 28'
  • Andrew Papirck 88'

Reserve Division

19:30
Llandyrnog Utd
  • Own Goal 19' (OG)
  • Eddy Jones 50'
2 - 1 Full time
Llanrwst Utd
  • Connor Court 85'
19:30
Nantlle Vale
  • Rhys Jones 0'
1 - 8 Full time
Llanrug Utd
  • Jake Calley 0'
  • Ben Rowlands 0'
  • Aled Steel 0'
  • Aled Steel 0'
  • Aled Steel 0'
  • Liam Robertson 0'
  • Liam Robertson 0'
  • Liam Robertson 0'
19:30
Penmaenmawr Ph
  • Craig Oakland 10'
1 - 5 Full time
Llanberis
  • Ben Roberts 30'
  • Jonathan Cyster 44'
  • Ben Roberts 60'
  • Jonathan Cyster 70'
  • Gwyn Jones 90'

Friday 23 November 2018

Reserve Division

18:30
Conwy Borough
  • Anthony Gustafson 22'
1 - 1 Full time
Llangefni Town
19:30
Prestatyn Town
  • Sam Duffy 15'
  • Sam Duffy 30'
  • Aaron White 48'
  • Lewis Robert 85'
4 - 1 Full time
Kinmel Bay

Lock Stock Fireworks Challenge Cup 18-19 - Two

14:30
Colwyn Bay
2 - 1 Full time
Denbigh Town
  • Andrew Thomas 0'
Att. 150
Porthmadog
  • Rhys Evans 0'
  • Sion Parry 27'
  • Sion Parry 36'
  • Sion Parry 57'
  • Jack Davies 64'
  • Sion Parry 67'
  • Jack Davies 69'
  • Daniel Ben Williams 82'
  • Toby Fawcett 90'
9 - 1 Full time
Pwllheli
  • Kai Powell 54'

Tuesday 20 November 2018

Division Two

Att. 70
Pwllheli
  • Dafydd Jones 50'
  • Jake Jones 61'
  • Jake Jones 70'
3 - 0 Full time
Amlwch Town

Saturday 17 November 2018

Division Two

Att. 75
Amlwch Town
  • Jude Gallagher 30'
1 - 3 Full time
Glan Conwy
  • Richard Orme 21'
  • Robert Marshall Jones 45'
  • Howard Vaughan 89'
Att. 40
Meliden
0 - 4 Full time
Aberffraw
  • Richard Roberts 30'
  • Richard Roberts 35'
  • Richard Roberts 40'
  • Dave Harper 70'
Att. 50
Mochdre Sports
  • Nial Owen 84'
1 - 4 Full time
Kinmel Bay
  • Kieran Ellis 27'
  • Jordan Worthington 54'
  • Ashley Wood 54'
  • Ashley Wood 90'

Division One

Att. 55
Bodedern Ath
  • Sion Jenkins 11'
  • Casey Boylan 27'
  • Casey Boylan 53'
  • Sion Jenkins 55'
  • James McMinimee 72'
  • Aden Clarke 84'
6 - 1 Full time
St Asaph City
  • John Terry 44'
Att. 40
Greenfield
  • Danny Calvert 66' (Pen)
  • Leon Sumner 78'
  • Leon Sumner 81'
3 - 1 Full time
Llandudno Albion
  • Peter Jones 20'
Att. 50
Llandyrnog Utd
  • Connor Jones 23' (Pen)
  • Connor Jones 74'
2 - 1 Full time
Barmouth Dyffryn
  • Joe Ephrain 44'
Att. 90
Llangefni Town
  • Kevin Lloyd 31'
  • Liam Morris 44'
2 - 0 Full time
Prestatyn Sports

Reserve Division

14:00
Kinmel Bay
0 - 3 Full time
Colwyn Bay
  • Andrew Booker 9'
  • Josh Grant 24'
  • Andrew Booker 75'
14:00
Penmaenmawr Ph
  • Troy Yates 4'
  • Zion Davies 35'
2 - 3 Full time
Llandyrnog Utd
  • Jake Rowlands 20'
  • Jake Rowlands 28'
  • Matthew Blake 34'
14:00
Prestatyn Town
  • Matthew Griffiths 13'
  • Matthew Griffiths 14'
  • Sam Warhurst 42'
  • Matthew Griffiths 61'
  • Macaulay Taylor 68'
  • Sam Duffy 74'
  • Aaron White 79'
  • Sam Duffy 88'
8 - 0 Full time
Llangefni Town

Wednesday 14 November 2018

Division One

Att. 200
Barmouth Dyffryn
0 - 6 Full time
Penrhyndeudraeth
  • Meilir Williams 1'
  • Meilir Williams 5'
  • Meilir Williams 35'
  • Meilir Williams 49'
  • Steve Jones 53'
  • Alun Hughes 87'

Saturday 10 November 2018

Division Two

Att. 90
Amlwch Town
0 - 5 Full time
Pentraeth
  • Josh Owen 15'
  • Iwan Williams 46'
  • Ryan Woods 53'
  • Ryan Woods 66'
  • Josh Owen 81'
Att. 50
Penmaenmawr Phoenix
  • Alfie Caldecott 33'
  • Harry Benson 55'
  • Mike Lumstram 60'
  • Alfie Caldecott 65'
  • Alfie Caldecott 70'
5 - 1 Full time
Mochdre Sports
  • Josh Grimshaw 3'

Division One

Att. 80
Llanberis
  • David Jones 60'
  • Gethin Wakeham 72'
  • David Jones 89'
3 - 0 Full time
Prestatyn Sports
Att. 55
Llandudno Albion
  • Dave Maddox 8'
  • Peter Jones 34'
  • Daniel Evans 62'
  • Ricky Jones 70'
4 - 3 Full time
Llanrwst Utd
  • Callum Parry 30'
  • Sam Roberts 56'
  • Callum Parry 70'
Att. 40
Llandudno Junction
0 - 4 Full time
Llanrug Utd
  • Gavin Lloyd Jones 3'
  • Gavin Lloyd Jones 40'
  • Llion Jones 55'
  • Terry Saynor 62'
Att. 75
Mynydd Llandegai
  • Andrew Barker 29'
  • Andrew Barker 56'
  • Andrew Barker 60'
  • Craig Whelan 80'
4 - 0 Full time
Greenfield

Reserve Division

14:00
Llanrug Utd
  • Rhys Roberts 1'
  • Gareth Edwards 7'
  • Jake Calley 15'
  • Harri Tulliver 18'
  • Gareth Edwards 33'
  • Gareth Edwards 46'
  • Sion Evans 83'
7 - 0 Full time
Prestatyn Town
14:00
Llanrwst Utd
  • Steve Parry 18'
  • Joe Holder 59'
2 - 2 Full time
Llangefni Town
  • Iwan Jones 48'
  • Iwan Jones 67'

Take Stock Van Hire Challenge Cup 18-19 - One

Att. 70
Gaerwen
  • Dylan Williams 44'
  • Connor Gordon 47'
2 - 0 Full time
Blaenau Amt
Att. 40
Kinmel Bay
  • Ryan Hassett 20'
  • Anthony Colquit 56'
  • Anthony Colquit 78'
3 - 0 Full time
Aberffraw
Att. 55
Llannerchymedd
  • Lewis Connor 60'
  • Tomos Jones 64'
2 - 1 Full time
Glan Conwy
  • Jordan Phillips 59'
Att. 75
Y Felinheli
  • Griff John 29'
  • Iwan Edwards 38'
2 - 1 Full time
Holyhead Town
  • Joe Donavan 4'

Mawddach Challenge Cup 18-19 - One

Att. 45
Llandyrnog Utd
0 - 1 Full time
Llannefydd
  • Ali Stubbs 72'
Att. 100
Pwllheli
  • Jake Jones 27'
1 - 2 Full time
Bodedern Ath

Friday 9 November 2018

Reserve Division

19:30
Colwyn Bay
  • James Hobson 3'
  • Harry Kirkham 80'
2 - 6 Full time
Llanberis
  • Sheldon Davies 0'
  • Huw Barwick 0'
  • Huw Barwick 0'
  • Huw Barwick 0'
  • Ben Jones 0'
  • Jonathan Cyster 0'
19:30
Denbigh Town
  • Andrew Thomas 0'
  • Andrew Thomas 0'
  • Paul Wiliams 0'
  • Gruff Jones 0'
  • Jack Kelly 0'
  • Shaun Pollard 0' (Pen)
6 - 0 Full time
Kinmel Bay
19:30
Porthmadog
  • Cai Henshaw 4'
  • Dion Parry 7'
  • Reece Evans 17'
  • Reece Evans 30'
  • Jack Davies 51'
  • Toby Jones 83'
  • Toby Jones 90'
7 - 1 Full time
Penmaenmawr Ph
  • Morgan Roberts 0' (Pen)

Saturday 3 November 2018

Division One

Att. 40
Llandyrnog Utd
  • Shaun Davies 25'
1 - 0 Full time
Bodedern Ath

Reserve Division

14:00
Nantlle Vale
  • William Jones 50'
1 - 2 Full time
Llandyrnog Utd
  • David Clayton 24'
  • James Jones 29' (Pen)

Mawddach Challenge Cup 18-19 - One

Att. 125
Barmouth Dyffryn
  • Bobby Griffiths 72'
  • Shane Jones 74'
  • Paul Lewis 82'
3 - 1 Full time
Llannerchymedd
  • Jack Carter 89'
Att. 40
Kinmel Bay
  • Jack Wilkins 5'
  • Kieran Ellis 15'
  • Gygorgy Szabo 47'
  • Matthew Wood 47'
4 - 3 Full time
Glan Conwy
  • Dan Pattison 34'
  • Connor Davies 75'
  • Jamie Jones 77'
Att. 70
Llandudno Albion
  • Lee Thomas 50'
  • Lee Thomas 67'
  • Adam Hold 85'
3 - 2 Full time
Nantlle Vale
  • Matthew Owen 3'
  • Luke Williams 69' (Pen)
Att. 50
Llandudno Junction
  • Jack Nettleton 0'
1 - 3 Full time
Llanrwst Utd
  • Liam Doran 0'
  • Liam Doran 0'
  • Callum Parry 0' (Pen)
Att. 100
Llangenfi Town
  • Liam Morris 3'
  • Liam Morris 72'
3 - 1 Full time
Llanberis
  • Terry Saynor 8'
Att. 40
Mochdre Sports
  • Kia Davies 27' (Pen)
  • Kia Davies 31'
  • Josh Grimshaw 32'
  • Josh Grimshaw 39'
  • Nial Owen 89'
5 - 3 Full time
Meliden
  • Chris Marsden 25'
  • Chris Marsden 50' (Pen)
  • Elliott Hughes 72'
Att. 70
Mynydd Llandegai
  • Gwyn Roberts 15'
  • Andrew Barker 21'
  • Jamie Whitmore 60'
  • Iwan Morris 68'
  • Andrew Barker 85'
  • Jamie Whitmore 85'
  • Dylan Jones 85'
7 - 3 Full time
Amlwch Town
  • Adam Taylor 18'
  • Martin Byast 33'
  • Owain Rowlands 45'
Att. 55
Penmaenmawr Phoenix
  • Alfie Caldecott 35'
  • Daniel Williams 52'
  • Ben Lumstram 85'
3 - 1 Full time
Greenfield
  • Sam Jones 3'
Att. 50
Penrhyndeudraeth
  • Meilir Williams 73' (Pen)
1 - 2 Full time
Holyhead Town
  • Gary Owen 8'
  • Tom Roberts 76'
Att. 55
Pentraeth
  • Rhys Roberts 89'
  • Luke Owen 103'
2 - 1 Full time
Y Felinheli
  • Griff John 27'
AET
Att. 50
St Asaph City
  • Duncan Midgley 16'
  • John Terry 41'
2 - 1 Full time
Gaerwen
  • Llion Jones 39' (Pen)

Take Stock Van Hire Challenge Cup 18-19 - One

Att. 50
Llannefydd
  • Tomos Jones 54'
  • Ed Jones 70'
  • Gerard Jones 72'
  • Tomos Jones 80'
4 - 1 Full time
Pwllheli
  • Iwan Roberts 25'

Friday 2 November 2018

Reserve Division

19:30
Denbigh Town
  • Paul Wiliams 19'
  • Billy Holmes 27'
  • Paul Wiliams 52'
  • Stuart Vernon 58'
4 - 0 Full time
Penmaenmawr Ph
19:30
Porthmadog
  • Aaron Hughes 11'
  • Aaron Hughes 33'
  • Rhys Hughes 35'
  • Dion Parry 38'
  • Matthew Roberts 57'
5 - 0 Full time
Llangefni Town

Thursday 1 November 2018

Reserve Division

19:30
Prestatyn Town
  • Matthew Griffiths 54'
  • Macaulay Taylor 86'
2 - 1 Full time
Colwyn Bay
  • James Hobson 2'

Latest news

Application to join the League
General Application to join the League

December 31st Closing date

Draw Number for Semi final Draws
General Draw Number for Semi final Draws

The draw will take place on Friday at The Split Willow in Llanfairfechan

Lock Stock Welsh Alliance Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe